Resultaat van “Zjivaja klassika”

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Op 11 maart 2018 vond op onze school de finale plaats van de landelijke voorronde van de internationale Voordrachtwedstrijd der Russische taal «Zjivaja Klassika» (‘Levende Klassiekers’). Hieraan namen negen kinderen deel van 10 t/m 16 jaar van de Russische scholen Mozaika (Amersfoort), Droezjba (“Vriendschap”) en onze Buratino, alsmede een enkeling die zich zelfstandig heeft aangemeld.
Deze kinderen uit alle hoeken van Nederland waren naar Eindhoven gekomen om de jury te laten zien (en horen) hoe goed ze hun – uit het hoofd geleerde – teksten van Russische en buitenlandse schrijvers konden voordragen. Sommigen maakten er een mini-voorstelling van met kostuums & requisieten, tot vermaak van toeschouwers en vast ook henzelf.

De winnaars van de landelijke voorronde zijn geworden :
1. Roman Bogomolny , met het verhaal “Het Persische stoombad” van I.Danilov-Ivushkin
2. Amir Kamaval, die voorlas uit T. Petrosyan’s “Notitie”
3. Zoya Bunen, met het verhaal “Spiegel” van B. Garnago

E.Pilip

Een foto-impressie :